Gorzów Jazz Celebrations Mała akademia Jazzu
Gorzów Jazz Celebrations Mała akademia Jazzu
23 10 2021
GORZÓW JAZZ CELEBRATIONS- RYMDEN, 23.10.2021, Godz. 20:00, sala teatru
Bugge Wesseltoft – fortepian, instrumenty klawiszowe
Dan Berglund – kontrabas
Magnus Öström – perkusja

Bugge Wesseltoft (ur. 1 lutego 1964) – norweski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, producent muzyczny. W latach 90. wziął znaczący udział w swoistej rewolcie w skandynawskim jazzie, dosłownie z przytupem przechodząc od chłodnego brzmienia, kojarzonego z nagraniami znanymi m.in. z płyt monachijskiej wytwórni ECM, do nu jazzu – muzyki z pogranicza jazzu i muzyki house, z nowatorskim wykorzystaniem elektroniki. Jego manifest muzyczny, stanowiący jednocześnie świadectwo poszukiwania możliwości rozszerzenia ówczesnych granic jazzu, stanowi cykl kilku płyt sygnowanych jako New Conception of Jazz wydanych przez własną wytwórnię muzyczną Jazzland Recordings.

Dan Berglund (ur. 5 maja 1963) to szwedzki kontrabasista jazzowy. Od 1993 do tragicznej śmierci leadera pianisty Esbjörna Svenssona w 2008 członek, wraz z perkusistą Magnusem Öströmem, słynnego na całym świecie tria fortepianowego E.S.T. (Esbjörn Svensson Trio). Od tego czasu kontynuuje karierę muzyczną ze swoim zespołem Tonbruket i od niedawna równolegle w składzie tria Rymden. Zrewolucjonizował sposób gry na jazzowym kontrabasie i zredefiniował rolę tego instrumentu we współczesnym jazzie.

Magnus Öström (ur. 3 maja 1965) to wybitny szwedzki perkusista jazzowy. Podobnie jak Dan Berglund długoletni członek E.S.T., a następnie kontynuował karierę z własnym Magnus Öström Band, z którym nagrał kilka świetnie przyjętych płyt. Ostatnio członek supergrupy Rymden.


Virtualnetia.com - projektowanie stron