Gorzów Jazz Celebrations Mała akademia Jazzu
Gorzów Jazz Celebrations Mała akademia Jazzu
25 09 2021
New Bone, 25.09.2021, godz. 19:30
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
 Patryk Dobosz – perkusja


NOWA PŁYTA LONGING
Słuchając kompozycji lidera New Bonę z poprzednich płyt, możemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki wykształconego w połowie ubiegłego wieku. Tomasz Kudyk chciałby poprzez ta płytę, a przede wszystkim muzykę, która została zarejestrowana w studio S4 w Warszawie, wyrazić swoja wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracja i autorytetem. „To dzięki Tacie jestem w tym miejscu dzisiaj robię to co On …” – wspomina lider New Bone.
Tym razem lider New Bone dedykuje ten album swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra. Na płycie znajda się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka oraz kompozycja Jana Kudyka w specjalnej aranżacji Wojtka Groborza.
To szósta płyta w dorobku zesołu.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym.
O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy. Do tej pory formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013r. Grupa była również jedna z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation - Ukraina 2015r. W lutym 2014r. zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoja muzykę w Czelabińsku w Filharmonii i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu.
W marcu 2015r. New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski.
Warto dodać, ze zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii muzyki jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze!
W listopadzie 2018r. zespół, na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii”, gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjska publiczność.

Virtualnetia.com - projektowanie stron